Markizy

Funkcjonalne, tekstylne zadaszenia balkonów lub tarasów. Markizy, występują w wersji kasetowej lub bezkasetowej. Umożliwiają przesłonięcie znacznych powierzchni przy relatywnie małych wymiarach kasety.
markiza tarasowa Dostępna jest możliwość zastosowania pełnej automatyki pogodowej. Markizy są produktem stosunkowo łatwym w montażu. Montaż można wykonać samodzielnie i zrealizować go za pomocą uchwytów ściennych, krokwiowych lub sufitowych.
Zmiany klimatyczne i zmieniające się trendy architektoniczne sprawiły, że osłony te stały się popularne także w innych krajach, głównie jako zabezpieczenie witryn sklepowych czy restauracji przed nadmiernym nasłonecznieniem. Ostatnie lata pokazały, że markizy coraz częściej montowane są również na balkonach i tarasach budynków mieszkalnych, poprawiając komfort wypoczynku w upalne dni, a przy okazji chroniąc przed krótkotrwałym deszczem.
markiza tarasowa W zależności od przeznaczenia, do dyspozycji inwestora jest pełna gama markiz, zarówno tarasowych jak i balkonowych. Konstrukcja produktu, wykonana jest z ekstrudowanego aluminium. Zastosowanie bardzo wytrzymałego łańcucha na przegubach ramion zapewnia trwałość i niezawodność działania markizy przez wiele lat. W niektórych modelach występuje możliwość zastosowania aluminiowego daszka, który ochrania zwiniętą tkaninę i podkreśla estetyczny wygląd całej konstrukcji.

Markizy wyposażone są w wysokogatunkowe tkaniny akrylowe, dodatkowo zabezpieczane impregnatem, dzięki czemu cechują się bardzo wysoką trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Dla podniesienia komfortu użytkowania, markizy zostały wyposażone również w możliwość sterowania elektrycznego w tym pełną automatykę pogodową. Markizy są rozwiązaniem nowoczesnym, bardzo uniwersalnym oraz ekonomicznym w zastosowaniu. Jest to nie tylko doskonała ochrona przeciwsłoneczna, ale również atrakcyjny i estetyczny wygląd. Ponad sto różnych kolorów i wzorów tkanin, w połączeniu z pięcioma kolorami konstrukcji aluminiowych z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów i pozwoli na idealne wkomponowanie markiz w otoczenie.
Markiza AUSTRALIA - informacje techniczne
Markiza PALLADIO - informacje techniczne
Bezpieczeństwo i obsługa markizy