Automatyka do rolet

nice Oprócz napędów ręcznych istnieje możliwość zastosowania automatyki w postaci silników elektrycznych rurowych montowanych w rurze nawojowej wewnątrz skrzyni roletowej. Zastosowanie silnika nie jest ograniczane przez wybór systemu roletowego. Do rolet zewnętrznych i rolet typu screen stosujemy automatykę dwóch firm: Elero i Nice.

Firma Nice Polska jest jako część włoskiej Grupy Nice. Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest obecnie międzynarodowym liderem sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, oferując szeroką gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu.
Nice sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów i ma obecnie 24 oddziały na 5 kontynentach oraz 14 zakładów produkcyjnych i 13 ośrodków badawczo-rozwojowych. Z zatrudnionymi 2.300 pracownikami przyczynia się do rozpowszechnienia idei Made in Italy na całym świecie, dzięki wysokiej jakości rozwiązaniom, które mądrze łączą technologię, wzornictwo, innowacje i łatwość użytkowania. Każdego dnia Nice w swoich laboratoriach wykonuje testy, aby zapewnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wizja Nice „świat bez barier” i misja „ułatwiaj codzienne czynności” koncentruje się na ludziach, zaskakując ich zarządzaniem automatyką z maksymalną kontrolą, bezpieczeństwem i dopasowaniem do indywidualnych potrzeb.
(źródło: nice.pl)

elero Firma "Elero" to producent niemieckich siłowników gwarantują bezpieczeństwo i komfort, a są przy tym całkowicie niewidoczne i ciche. System automatyki komunikuje się z użytkownikiem w zrozumiałym dla niego języku, w prosty i przystępny sposób za pośrednictwem wyświetlacza LCD. Roleta zamyka się samoczynnie o określonej porze, żaluzja samodzielnie kontroluje stałe nasłonecznie domu, a markiza składa się sama, jeśli tylko pojawi się zbyt silny wiatr.
(źródło: elero.pl)
somfy
W 1969 roku w mieście Cluses we Francji firma Somfy opracowuje pierwszy napęd rurowy, zwiastując tym samym epokę nowoczesnego sposobu sterowania urządzeniami domowymi. Tworząc nowatorskie rozwiązania czerpią z najbardziej wartościowych doświadczeń - z precyzji XVIII- wiecznego mechanizmu zegarka szwajcarskiego.
Od 50 lat tworzymy nowe i zrównoważone rozwiązania automatyki domowej i smart home. Każdego dnia 500 inżynierów Somfy opracowuje rozwiązania, które wprowadzają do codziennego życia prostotę, bezpieczeństwo i spokój. W ich laboratoriach powstają ciche napędy elektryczne, przyjazne aplikacje i nowoczesne sterowania, czyli inteligentne rozwiązania do zarządzania domem, wykorzystujące bezpieczny sposób komunikacji pomiędzy urządzeniami. W ich portfolio znajduje się ponad 2 000 patentów, potwierdzających funkcjonalność i długotrwałe działanie produktów Somfy.
Produkty Somfy są projektowane przez ekspertów o rozległej wiedzy z zakresu najnowszych technologii. Gwarancją jakości, wydajności i długotrwałości rozwiązań sa rygorystyczne procedury zgodnie z którymi poddawane są wszystkie produkty regularnym badaniom, kontroli i weryfikacji.

(źródło: somfy.pl)