Automatyka do rolet

nice Oprócz napędów ręcznych istnieje możliwość zastosowania automatyki w postaci silników elektrycznych rurowych montowanych w rurze nawojowej wewnątrz skrzyni roletowej. Zastosowanie silnika nie jest ograniczane przez wybór systemu roletowego. Do rolet zewnętrznych i rolet typu screen stosujemy automatykę trzech wiodących firm: Nice, elero i Somfy

Firma Nice Polska jest jako część włoskiej Grupy Nice. Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest obecnie międzynarodowym liderem sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, oferując szeroką gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu.
Nice sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów i ma obecnie 24 oddziały na 5 kontynentach oraz 14 zakładów produkcyjnych i 13 ośrodków badawczo-rozwojowych. Z zatrudnionymi 2.300 pracownikami przyczynia się do rozpowszechnienia idei Made in Italy na całym świecie, dzięki wysokiej jakości rozwiązaniom, które mądrze łączą technologię, wzornictwo, innowacje i łatwość użytkowania. Każdego dnia Nice w swoich laboratoriach wykonuje testy, aby zapewnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wizja Nice „świat bez barier” i misja „ułatwiaj codzienne czynności” koncentruje się na ludziach, zaskakując ich zarządzaniem automatyką z maksymalną kontrolą, bezpieczeństwem i dopasowaniem do indywidualnych potrzeb.
(źródło: nice.pl)

elero elero jest jednym z największych na świecie producentów napędów elektrycznych do inteligentnej automatyki budynków. Producent napędów jest spółką zależną włoskiej Grupy Nice i w ramach Grupy specjalizuje się w sektorze rolet i osłon przeciwsłonecznych.
Firma z siedzibą w Schlierbach koło Stuttgartu została założona w 1964 roku. „Koniec z ręcznym zaciąganiem rolet” – ta prosta koncepcja była sygnałem startowym dla elero. Od tego czasu nazwa firmy jest misją: rolety, markizy, żaluzje, ekrany tekstylne, rolety i bramy rolowane elektrycznie za pomocą jednego przycisku. Z zakładu mieszczącego się dawniej w warsztacie firma stała się globalnym graczem, który regularnie wyznacza nowe standardy w dziedzinie automatyki domowej.
(źródło: elero.pl)
somfy
W 1969 roku w mieście Cluses we Francji firma Somfy opracowuje pierwszy napęd rurowy, zwiastując tym samym epokę nowoczesnego sposobu sterowania urządzeniami domowymi. Tworząc nowatorskie rozwiązania czerpią z najbardziej wartościowych doświadczeń - z precyzji XVIII- wiecznego mechanizmu zegarka szwajcarskiego.
Od 50 lat tworzy nowe i zrównoważone rozwiązania automatyki domowej i smart home. Każdego dnia 500 inżynierów Somfy opracowuje rozwiązania, które wprowadzają do codziennego życia prostotę, bezpieczeństwo i spokój. W ich laboratoriach powstają ciche napędy elektryczne, przyjazne aplikacje i nowoczesne sterowania, czyli inteligentne rozwiązania do zarządzania domem, wykorzystujące bezpieczny sposób komunikacji pomiędzy urządzeniami. W ich portfolio znajduje się ponad 2 000 patentów, potwierdzających funkcjonalność i długotrwałe działanie produktów Somfy.
Produkty Somfy są projektowane przez ekspertów o rozległej wiedzy z zakresu najnowszych technologii. Gwarancją jakości, wydajności i długotrwałości rozwiązań sa rygorystyczne procedury zgodnie z którymi poddawane są wszystkie produkty regularnym badaniom, kontroli i weryfikacji.

(źródło: somfy.pl)

Centrala Yubii Home
Instrukcje i ostrzeżenia do instalacji i użytkowania silnika NICE Era Plus/Era Mat
Piloty NICE wielokanałowe do rolet