Rolety typu "screen"ZIIIP

To system rolet zewnętrznych tkaninowych o szerokim zastosowaniu. Dzięki wysokiej odporności na działanie wiatru doskonale sprawdza się jako osłona altan ogrodowych, zabudowa pergol, okien, drzwi tarasowych.
Zastosowana wysokiej jakości tkanina odbija promienie słoneczne przez co znacznie ogranicza nagrzewanie się pomieszczeń.
W wyniku zastosowania tkanin o różnej przezierności przyciemnia pomieszczenia w różnym stopniu. W przeciwieństwie do klasycznej rolety zewnętrznej nie ogranicza widoku na zewnątrz tworząc niepowtarzalny klimat. Dodatkową funkcją refleksoli ziiip jest jej szczelność. Sztywno napięta tkanina screenowa zapewnia szczelność dzięki czemu ziiip służy również jako moskitiera. Ze względu na znaczne dociążenie listwy dolnej sterowanie odbywa się tylko poprzez zastosowanie napędu elektrycznego.

Refleksole ziiip ze względu na sposób montażu można podzielić na dwa rodzaje:
 • adaptacyjny – do istniejących budynków, altanek, pergol. Widoczna, wykonana z ekstrudowanego aluminium skrzynia montowana jest na ramie okna, w świetle słupów altanek, pergol.
 • podtynkowy – do nowo budowanych budynków. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania skrzynia montowana jest nad oknem, całkowicie kryjąc się pod elewacją. Jeśli nadproże nie zostało wcześniej docieplone jest możliwość zastosowania skrzyni zintegrowanej z warstwą docieplającą. Dzięki takiemu rozwiązaniu podkreślamy delikatność i subtelność tego produktu.


  REFLEKSOLE W KASECIE I NA WAŁKU ODKRYTYM:

 • są to systemy „lżejsze” od ziiipów i stosowane tam gdzie nie ma potrzeby zabezpieczenia osłon przed niepożądanymi podmuchami wiatru. Można je stosować zarówno jako osłony zewnętrzne jak i wewnętrzne. Systemy z zastosowaniem tkanin screenowych stają się coraz bardziej popularne. Stosowane są jako nierozłączny element nowoczesnych fasad, zabudowy dużych przeszkleń nie tylko biurowych.
  Coraz więcej architektów sięga po tego typy rozwiązania.
  Tą grupę możemy podzielić na:
 • refleksole w ekstrudowanej obudowie, jej wielkość jest uzależniona od gabarytów osłony, kształt kasety może być w przekroju kwadratowy , okrągły, półokrągły. Prowadzenie w postaci linki stalowej, prowadnic (w prowadnicy pracuje sama listwa dolna, tkanina węższa od prześwitu między prowadnicami) lub zupełnie wolno wiszące. Jeśli chodzi o napęd to zazwyczaj sterowane są za pomocą automatyki. Czasami w systemach wewnętrznych sterowanie może odbywać się za pomocą łańcuszka o dużej przekładni, dzięki czemu nawet szerokie rolety można obsługiwać bez problemu.
 • refleksole na wałku odkrytym jest to wersja ekonomiczna, stosuje się je tam, gdzie nie działają czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg. Często wykorzystywane wewnątrz pomieszczeń.


  VERANDA

  Jest to solidny i elegancki system przeznaczony do montażu zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. Osłona wykorzystywana jest do zaciemniania powierzchni poziomych i skośnych np w ogrodach zimowych.
  Veranda posiada specjalnie zaprojektowany system naciągu, który gwarantuje stałe napięcie tkaniny w każdej pozycji. Zapewnia optymalną ochronę przeciwsłoneczną, redukując do minimum efekt cieplarniany.


  W celu zapewnienia długowieczność takich systemów stosujemy odpowiednią automatykę w tej dziedzinie osłon, renomowanych firm takich jak ELERO, SOMFY. Oprócz standardowego już sterowania za pomocą przełącznika lub pilota istnieje możliwość konfiguracji automatyki w taki sposób, że sterowanie odbywa się z poziomu smartfona z dowolnego miejsca w którym tylko jest dostęp do internetu.
  Opisane systemy mogą być wykonane w szerokim wachlarzu kolorystycznym zarówno tkanina, jak i obudowa. Polecamy wykorzystanie dostępnych czujników pogodowych, które sprawią, że refleksola będzie osłoną bardziej funkcjonalną.